Tırnak İzi Nasıl Geçer?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Tırnak İzi Nasıl Geçer?

Tırnak İzleri Nasıl Geçer, Tırnak izleri olan yer görünüş itibari ile kötü durduğundan insanlar için büyük sorun oluşturur. Tırnak izleri daha çok yüze, kola ve el bölgesine alınan darbeler sonucunda oluşur ve enfeksiyon kapma ihtimali çok yüksektir. Tırnak izleri oluşan bölgenin enfeksiyon kapmaması için hemen kişi tarafından müdahale edilmeli. Hayvan severken veya uzun tırnaklardan alınan darbeler sonucunda bu izler daha çok görülür. Tırnak izleri geçici bir iz olmasının yanında korkulması gereken bir durum değildir. Herhangi bir tedavi uygulanmadan sadece tırnak izi olduğu anda mikrop kapmaması için müdahale edildikten kısa bir süre sonra kendiliğinden geçer. Ancak özellikle yüz bölgesine alınan tırnak izi darbesi sonucu oluşan izler estetik görünüm açısından kişinin aşırı rahatsız olmasına sebep olduğundan izlerin çabuk geçmesi için çeşitli çözüm yöntemleri aranır.


Tırnak İzlerine Karşı Yapılacaklar


Kantaron Yağı, tırnak izlerinden kısa sürede kurtulmanın en bilindik ve en etkili yolu kantaron yağı olduğu bilinmektedir. Kantaron yağı aktar veya eczanelerden temin edilebilir. Bu yağ iz olan bölgeye sürülerek uygulanır. Düzenli olarak sürüldükten kısa bir süre sonra izlerin kendiliğinden geçtiğini göreceksiniz. Kantaron yağının cilt üzerinde yapıcı ve onarıcı etkisi vardır onun için oldukça etkilidir.


Tırnak İzlerine Karşı Krem


Bu tarz kremleri eczanelerden temin edebilirsiniz. Ama muhakkak ya doktorunuza ya da eczacınıza danışarak bu tarz kremleri kullanın. Aksi halde yan etkileri olabilir ve iyice sıkıntı yaşarsınız. İki tane krem önerisinde bulunmak gerekirse;

Mederma Krem, bu krem ciltte oluşan tırnak izi veya herhangi bir nedenden ötürü oluşan yaraları onarıcı etkisi bulunmaktadır. Bu krem tırnak izinin üzerine günde üç kere kullandığınız taktirde izin kaybolduğunu göreceksiniz.

Scar Zone Krem, eğer ki çok hassas bir cildiniz var ise gönül rahatlığı ile bu kremi tırnak izlerinin üzerine uygulayabilirsiniz. Scar zone krem yeşil çayın özünden oluşmaktadır. Bu krem de günde üç kere düzenli olarak kullanılmalı.

Tırnak izlerinden kurtulmak için uygulayabileceğiniz bu yöntemler sayesinde kolay bir şekilde izlerden kurtulabilirsiniz ve çözümü de gayet basittir. Burada şunu belirtmek gerekir ise aşırı şekilde darbeye neden olmuş tırnak izleri sonucunda enfeksiyon kapma riskiniz oldukça büyük olduğu için derhal zaman kaybetmeden bir doktora başvurmanız gerekir.

Tırnak İzi Nasıl Geçer Yorumları

soru

Bahar çiçel

31 Ağustos 2016 Çarşamba

Tırnak izlerim ne yapmam geçmiyoor.Birisi bana yardım etsin .Lütfen.

Cevap yaz
cevap

Bilge Güven

03 Eylül 2018 Pazartesi

Vücudun herhangi bir bölgesine maruz kalınan tırnak izi kalıcı görüntü kirliliğine neden olabilir. Bu nedenle tırnak izine maruz kalan kişinin vücuduna bölgesel olarak tedaviler uygulanır. Uygulanacak bu tedaviler sonrasında bölgesel kızarıklık ve tırnak izi yok olabilir. Ayrıca kantaron yağı ve mederma krem kullanımı tırnak izlerini yok etmede etkilidir.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Tırnak İzi Nasıl Geçer?

Tırnak İzi Nasıl Geçer?

Tırnak Yarası Nasıl Geçer?

Tırnak Yarası Nasıl Geçer?

Haber Bülteni

Tırnak Kalkması Belirtileri ve Tedavisi

Tırnak Kalkması Belirtileri ve Tedavisi

Tırnakta Siyah Leke Nedenleri?

Tırnakta Siyah Leke Nedenleri?

Tırnak Batması Belirtileri ve Tedavisi

Tırnak Batması Belirtileri ve Tedavisi

Tırnak Bozukluğu Belirtileri ve Tedavisi

Tırnak Bozukluğu Belirtileri ve Tedavisi

Tırnak Yarası Belirtileri ve Tedavisi

Tırnak Yarası Belirtileri ve Tedavisi

Tırnak Kalınlaşması Belirtileri ve Tedavisi

Tırnak Kalınlaşması Belirtileri ve Tedavisi

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6